Menu

Pomiędzy bitami

Techno, porno i duszno. Blog niezupełnie technologiczny.

OpenWrt na TP-Link WR841-N

rozieblox

Wczoraj nietypowo, bo ostatniego dnia roku zrobiłem jedną z rzeczy, które chodziły za mną od pewnego czasu, mianowicie wgrałem OpenWrt na domowy router. Ten sam, który kupiłem jakieś półtora roku temu. Późno, ale... jakoś nie miałem weny, a firmware producenta (aktualizowany kilka razy) w zasadzie działał.

Komentarze (6)

 • Gość: [anon] 185.220.101.*

  Używasz na blogu CoinHive?

 • Gość: [m.] *.dynamic.chello.pl

  Rozie, no daj spokój. :-D

  Teraz spojrzałem, że jest nawet plugin do WP: wordpress.org/plugins/simple-monero-miner-coin-hive/ :-D

 • tymczasowekontonagazecie

  Obecnie LEDE jest lepszą, bardziej aktualną alternatywą/następcą OpenWRT. Chociaż w niedalekiej przyszłości mają się z powrotem połączyć (nazwa OpenWRT, ale zmiany z LEDE).

  Jeśli chodzi o wydajność to LEDE/OpenWRT nieznacznie ustępują wydajnością stockowi po Wi-Fi (180 Mbit vs 240 na moim Archer C7), co chyba wynika z obsługi mniejszej liczby kanałów 5GHz. Albo coś niepoprawnie ustawiłem przy tym unikaniu radaru. No i bardzo ustępuje, jeśli masz hardware'owy NAT. Ale to ma znaczenie dopiero przy łączach po 500-1000 Mbit.

 • rozieblox

  Tak, eksperymentuję z Coinhive. Będzie o tym notka jak skończę eksperyment, pierwsza myśl jest taka, że na delikatnych ustawieniach jest to mało inwazyjne. Czekałem kiedy ktoś zwróci w końcu uwagę (część eksperymentu) i... ponad 3 m-ce nikt nie zauważył.

  Tak, już chwilę po napisaniu wpisu wszedłem na IRC i mnie odesłali do LEDE. Dzięki za przypomnienie - wrzuciłem na router i dodałem info we wpisie.

 • Gość: [kleku] *.dynamic.chello.pl

  Działa Ci na openwrt 40MHz kanał?
  Kilka dni temu się bawiłem tym samym tplinkiem i mimo ustawienia 40MHz nadawał tylko 20.

 • rozieblox

  @kleku Nie udało mi się ustawić, tj. mimo wybrania 40 MHz w konfigu nadal urządzenia łączą się na 20 MHz. Ale średnio mnie to wzrusza, na 2,4 GHz z tego co czytam i tak 20 MHz jest zalecany.

© Pomiędzy bitami
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci