Menu

Pomiędzy bitami

Techno, porno i duszno. Blog niezupełnie technologiczny.

Rockbox 3.14

rozieblox

Nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę jeszcze coś w tym temacie, bo projekt Rockbox wyglądał na martwy, ale wczoraj dowiedziałem się, że blisko miesiąc temu, po ponad czterech latach od ostatniego wydania, ukazała się kolejna stabilna wersja alternatywnego oprogramowania dla odtwarzaczy mp3. Pełna lista zmian w Rockbox 3.14 dostępna jest tutaj, z ciekawszych IMO rzeczy: poprawki wydajności systemu plików i bazy danych, dostępna gra 2048 jako plugin oraz niemal podwojona(!) długość pracy na baterii dla AMS v2 devices (Sansa Clip v2, Clip+, Clip Zip, and Fuze v2).

Już zaktualizowałem urządzenia. :-)

Komentarze (2)

  • Gość: [m.] *.dynamic.chello.pl

    Też kiedyś instalowałem gdy używałem mp3 playera. Chociaż wydaje mi się, że miejscami był problem z UX w stosunku do bardziej ograniczonych oryginalnych firmwarów.

  • rozieblox

    UX specyficzne, trzeba się nauczyć, to fakt. Chociaż z drugiej strony uczysz się raz, a oprogramowanie producentów też miewa swoje wydumki. I każde jest inne, co sprawy nie ułatwia.

    Zresztą, dla mnie Rockbox był bardziej po to, żeby działały wszystkie formaty i żebym mógł dowolnej wielkości kartę microSD włożyć.

    Oraz: młoda dostała Rockboxa, radzi sobie bez problemu, choć używa w zakresie podstawowym, więc nie jest tak źle z UX chyba.

© Pomiędzy bitami
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci