Menu

Pomiędzy bitami

Techno, porno i duszno. Blog niezupełnie technologiczny.

Wyszukiwarka na blogu

rozieblox

Z jakichś powodów szukałem niedawno możliwości podpięcia pod bloga innej wyszukiwarki, niż ta przychodząca z Blox. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to Google i któraś z ich usług. Wiem, zewnętrzny serwis, w dodatku Google. Pewnie bym nie użył i tak, ale nie każdemu to przeszkadza... Jednak to co znalazłem u Google miało wadę - nie dawało się zawęzić do danej witryny, szukało także na podlinkowanych stronach.

Dziś u Boniego w komentarzach zeszło na dyskusję nt. wyszukiwarki na blogu i... postanowiłem poszukać, czy DuckDuckGo się dorobiło. TIL:

 • Mają stronkę z pomysłami i całkiem przyzwoitą wyszukiwarką wśród nich. Na dodatek zintegrowaną z forum.
 • Mają też możliwość podpięcia wyszukiwarki do bloga dokładnie w taki sposób, o który mi chodziło. Oczywiście o ile ktoś się nie brzydzi iframe i zewnętrznym serwisem. Ja się nie brzydzę.
 • Obsługują parametr site: dla wyszukiwania w danej domenie. Albo nowe, albo ślepy jestem, bo brakowało mi tego i korzystałem do tego celu z Google.

Dla Google pewnie też zadziała, w analogiczny sposób, ale w trosce o prywatność, anonimowość itd. itp. zostaje DuckDuckGo. Wyszukiwarki z Blox póki co nie zdejmuję, ale zachęcam do korzystania z nowej.

UPDATE Strona opisująca umieszczenie wyszukiwarki DuckDuckGo na stronie.

Komentarze (2)

 • Gość: [addalias] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Proszę się zainteresować Elastic Search - github.com/feliperazeek/playframework-elasticsearch. No chyba, że to dla Ciebie za wysokie progi ;)
  A tak przy okazji, prowadzisz dość ciekawy blog.

  Pozdrawiam

 • rozieblox

  Elastic Search znam, ale to raczej zespół Blox musiałby się zainteresować. Nie po to brałem gotowca bloga (znaczy hosting i silnik nie zarządzane przeze mnie), żeby teraz wyszukiwarkę hostować samodzielnie. Overkill.

  Thx.

© Pomiędzy bitami
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci