Menu

Pomiędzy bitami

Techno, porno i duszno. Blog niezupełnie technologiczny.

Zamknięcie konta Allegro a dane osobowe

rozieblox

Niedawno, po węźle gordyjskim z odzyskiwaniem hasła do konta Allegro, zamknąłem konto w tym serwisie. Chwilę później dostałem maila o treści:

Informujemy, że w dniu 2011-08-14 08:35:07 konto o nazwie [cenzura] zostało zamknięte, a dane osobowe przypisane do tego konta nie są dostępne innym użytkownikom. Dane użytkowników będą w dalszym ciągu przetwarzane i archiwizowane w zbiorze danych osobowych administrowanych przez Grupa Allegro Sp. z o.o. mimo rozwiązania w/w umowy, w trybie i zakresie przewidzianym przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn.zm.)

Komentarze (5)

 • Gość: [sebas86] *.dynamic.chello.pl

  Z niecierpliwością czekam na część dalszą.

 • Gość *.skynet.net.pl

  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych było w zakresie aktywnego konta. Jeśli zlikwiduję konto, to chyba wygasa zgoda? Idąc dalej, na jakiej podstawie w dalszym ciągu przetwarzają dane? Skoro chcą przetwarzać dane po likwidacji konta, w jakimś celu, to powinni wystąpić o zgodę n którą można się nie zgodzić. Na pewno ta sprawa jest dla GIODO i jeszcze odmawiają wglądu.

 • rozieblox

  Nie mam pretensji o te 5 lat. Jest (i zapewne było) w regulaminie, więc widziały gały co brały. Natomiast odmowa udzielenia informacji nt. przechowywanych danych jak najbardziej trafi do GIODO. Prezent na Mikołaja będą mieli. Ew. pod choinkę, bo nie wiem, jak szybko GIODO działa. ;-)

 • Gość: [Introwertyk] *.adsl.inetia.pl

  I jak zakończyła się sprawa?

 • Gość: [Introwertyk] *.adsl.inetia.pl

  zapomniałem o powiadomienia o nowych komentarzach ;)

© Pomiędzy bitami
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci