Blog > Komentarze do wpisu

Kret - produkt drażniący.

Kret

Żródło: http://www.kaczuszka.co.uk/shop/product/chemist-medicines/kret-pipe-cleaner/58/

Do tej pory korzystałem z Kreta w wersji w granulkach. Wady on miał, bo stosowany wg instrukcji potrafiło prysnąć i smród pierwsza klasa generowało, na całe mieszkanie. Taki, że w płucach pali. Ale czyścił.

Coś mnie podkusiło, czy gdzieś wyczytałem, że jest skuteczny żel do czyszczenia odpływów. Co prawda po głowie chodziło żółte opakowanie, ale koniec końców, z niewiadomych przyczyn został nabyty - drogą kupna - Kret w żelu.

Instrukcja zachęcająca - słowa o wrzątku nie ma, skład zachęcający. Dziś zastosowałem. Mam wrażenie, że to jest jakiś delikatny czyścik, a nie środek do udrażniania rur.

Jedyne z czym mogę się zgodzić, to napis produkt drażniący. Owszem drażni. Drażni to, że nie udrażnia, drażni to, że schodzi całe opakowanie na trzy odpływy. Drażni zapach - śmierdzi mniej, niż granulkowy brat, ale jednak śmierdzi. Jeśli chodzi o skuteczny środek do udrażniania rur, to Kret w żelu nim nie jest.

Zatem powiadam wam, czyściciele odpływów, nie idźcie tą drogą!

UPDATE: Gwoli ścisłości, chodzi o produkt w granatowym opakowaniu z napisem 3 w 1. Jest jeszcze czerwony w płynie. A kupiłem Domol w granulkach. Straszne rzeczy na instrukcji, wygląda, że dobry. ;-)

sobota, 17 października 2009, rozieblox
Tagi: żel kret produkt

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Skład Kreta, usuwanie kamienia i inne domowe tematy. z Pomiędzy bitami
Magii tam żadnej nie ma - Kret to po prostu wodorotlenek sodu NaOH w różnym - zależnym od producenta - stężeniu. Dodatkowo są tam granulki aluminium w sumie nie są krytyczne, ale wspomagają reakcję . Bardziej zainteresowanych odsyłam do tego ... »
Wysłany 2009/10/29 08:12:23

Przeszukaj bloga
Subskrybcja RSS (wpisy)
RSS - Subskrybuj kanał RSS Pomiędzy bitami
Staty
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
statystyka
Licencja (treść wpisów)
Creative Commons LicenseSzczegóły licencji - proszę przeczytać przed wykorzystaniem treści.
Polityka prywatności